شناخت مخاطب شرط معلمی است

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۰ کد : ۱۱۰۵ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۷۶۶
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد گفت: اگر معلم می خواهد نقش خود را درست انجام دهد باید مخاطب خود را بشناسد.
شناخت مخاطب شرط معلمی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از هشتگرد، رمضان جهانیان روز گذشته در مراسم بزرگداشت روز استاد و معلم که در دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد با حضور جمعی از استادان این واحد دانشگاهی و امام جمعه هشتگرد برگزار شد، اظهار کرد: اگر معلم می‌خواهد نقش خود را درست ایفا کند باید مخاطب خودش را به‌خوبی بشناسد.

وی افزود: برای شناخت مخاطب باید از قرآن کریم که کلام خداوند متعال و آفریننده مخلوقات است کمک گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد، آیاتی از قرآن کریم را که نحوه آفرینش و ابعاد جسمانی و روحانی انسان را مطرح می‌کند، قرائت‌کرد و گفت: کار معلم در تربیت دانشجو که حامل روح  الهی خداوند متعال هست دشوار بوده  و خداوند هم پاداش عظیمی برای آنان در نظر گرفته است.

در ادامه حجت‌الاسلام روح‌الله مختاری امام جمعه هشتگرد اظهار کرد: جایگاهی که اسلام برای علم قائل شده رفیع و بلند‌مرتبه است، می‌توان با مراجعه به صدر اسلام پی‌برد که مقام علم و دانش ویژه بوده؛ به طوریکه پیامبر اسلام برای کسب علم همه مرزهای اعتقادی، جغرافیایی، مذهبی و جنسیتی را برداشته است.

امام جمعه شهر هشتگرد افزود: با ظهور اسلام و توجه به دانش، عربستان بعد از حدود ۱۰۰ سال به بزرگترین مرکز علم و دانش زمان خود تبدیل شد.

مختاری گفت: نتیجه شکل‌گیری انقلاب اسلامی در ایران شبیه نتیجه ظهور اسلام در عربستان صدر اسلام بود؛ چراکه قبل از انقلاب اسلامی، رشد و شکوفایی علمی در کشور نبود ولی به‌لطف انقلاب، ایران اسلامی کمتر از  ۴۰ سال با وجود جنگ تحمیلی و دوران بعد از آن در خیلی  از علوم از دنیا سبقت گرفت.

وی اضافه کرد: در این برهه زمانی، انقلاب به‌‌نقطه‌ای از پیشرفت رسیده که دشمنان هم با پی بردن به این نکته درصدد توقف آن با سنگ‌اندازی هستند، ولی نمی‌دانند که ایران در اوج تحریم‌ها با ارده خداوند، ملت و جوانان غیور انقلابی به پیشرفت خود ادامه می‌دهد.

به‌گزارش آنا، در این مراسم، از سحر عمادزاده، شرمین موسوی، محرمعلی دودانگه، ابراهیم نعیمی‌فر، همایون کنعانی، فرهاد فلاح‌نژاد، علی روزبان، ابوالفضل آقاخانی، سید‌محمدرضا حسینی‌لواسانی و عصمت احمدی توتکله به عنوان استادان  برگزیده قدردانی شد.

 


( ۳ )