دانشگاه آزاد اسلامی در ساخت ۱۲۰۰ مسکن برای سیل‌زدگان همکاری می‌کند

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۹ کد : ۱۱۴۴ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۲۱۰
واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در پویش ساخت ۱۲۰۰ منزل مسکونی در مناطق سیل‎‌زده کشور همکاری خواهند کرد.
دانشگاه آزاد اسلامی در ساخت ۱۲۰۰ مسکن برای سیل‌زدگان همکاری می‌کند
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در دومین روز از اجلاس روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اقدامات جهادی دانشگاه در مناطق سیل زده کشور، مقرر شد: واحدهای این دانشگاه در پویش ساخت 1200 منزل مسکونی در مناطق سیل‎‌زده استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان همکاری داشته باشند.

در پویش ملی ساخت مسکن برای هموطنان سیل زده مقرر شده وزارتین علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) هزینه ساخت 5هزار منزل مسکونی در مناطق سیل‌زده را متقبل شوند. سهم دانشگاه آزاد اسلامی در این پویش، همکاری در ساخت 1200 منزل است که این مبلغ از کمک‌های مردمی به واحدهای دانشگاه جمع‌آوری خواهد شد و باقیمانده هزینه ساخت مسکن ها را کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت خواهد کرد.

بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی از ساخت 1200 منزل مسکونی در مناطق سیل‎‌زده خوزستان، لرستان و گلستان حمایت خواهد کرد و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در 31 استان کشور با یک اقدام جهادی تعدادی از این مسکن ها را به نام خود در مناطق روستایی و شهری خواهند ساخت که اتفاقی بزرگ است.

گفتنی است در ساعات اولیه وقوع سیل در کشور و با تاکید دکتر ولایتی رئیس هیأت موسس و هیأت امنا، دانشگاه آزاد اسلامی بسیار سریع‌ وارد عرصه امدادرسانی شد.

دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز به منظور کمک به هموطنان آسیب‌دیده از سیل در استان‌های کشور و بسیج امکانات دانشگاه برای کاهش و رفع مشکلات به وجود آمده، دستور تشکیل قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی را صادر کرد. این قرارگاه به اقدامات جهادی در این مناطق پرداخت و تمام واحدهای دانشگاهی با بسیج نیروها و امکانات خود به مردم سیل زده خدمات ارائه کردند.

در حال حاضر قرارگاه جهادی دانشگاه وارد مرحله علمی شده و مقرر شده راجع به پیامدهای وقوع سیل تحقیقاتی انجام دهد.

لینک خبر

کلید واژه ها: سیلدانشگاه ازاد اسلامیکمک رسانی دانشگاه آزاد اسلامی