لحمی خبرداد

تولید نرم‌افزار احراز هویت دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد

۲۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۱ کد : ۱۱۷۲ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۳۵۴
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد گفت: نرم‌افزار احراز هویت دانشجویان برای تحقق شعار «کارت دانشجویی خود را فراموش کنیم» در این واحد دانشگاهی تولید شد.
تولید نرم‌افزار احراز هویت دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد

 محمدرضا لحمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در هشتگرد درباره چگونگی و چرایی طراحی و تولید نرم‌افزار احراز هویت دانشجویان اظهار کرد:‌ امروزه در برگزاری امتحانات پایان‌ترم مسائلی مانند بدهی دانشجو، اخذنکردن کارت ورود به جلسه امتحان و یا قدیمی بودن عکس و غیره مشکلات احراز هویت را دوچندان کرده و مجموعه دانشگاه با بی‌نظمی و چالش‌های زیادی روبه‌رو است.

وی افزود: بعد از طرح این مسائل از سوی معاونت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد، دو عضو هیئت علمی این واحد دانشگاهی با بررسی میدانی این مشکلات و برای برون‌رفت از چالش‌ها، نرم‌افزار احراز هویت را طراحی کردند.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد تشریح داد: این نرم‌افزار مراقب امتحان را قادر می‌سازد تا با اسکن چهره دانشجو علاوه بر احراز هویت وی، حضور او را نیز در لیست حضور غیاب ثبت کند و کارشناسان آموزش مستقر در مخزن را بلافاصله از حاضران در جلسه برای گزارش‌گیری آگاه سازد.

لحمی از قابلیت‌های دیگر این نرم‌افزار را ثبت تخلف امتحانی دانشجویان دانست و به آنا گفت: مهم‌ترین دستاورد این نرم‌افزار پردازش چهره دانشجویان و احراز هویت آنهاست که حتی در صورت مغایرت با داده‌های موجود در اسناد دانشگاه قابلیت یادگیری چهره دانشجو و قابلیت توسعه فراوانی دارد که می‌تواند شعار «کارت دانشجویی خود را فراموش کنیم» را محقق کند.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد با حضور در نمایشگاه الکامپ ۱۳۹۸ در معرفی و عرضه این محصول گامی مثبت در تحقق شعار حمایت از تولید داخلی داشته باشد.

لینک خبر


( ۴ )