رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد: مقاومت و ایثار در هر زمان عزت می‌آفریند

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۷:۳۷ کد : ۱۲۱۸ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۳۴۲
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد گفت: رمز پیروزی ما در جنگ نابرابر اتحاد مردم بود و مقاومت، ایثار و فداکاری در هر زمان عزت می‌آفریند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد: مقاومت و ایثار در هر زمان عزت می‌آفریند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از هشتگرد، رمضان جهانیان ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از فعالان جهادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد اظهار کرد:‌ دلاورمردان این مرزوبوم در طول هشت سال دفاع مقدس با همه متجاوزان دنیا به سرکردگی آمریکا جنایتکار جنگیدند.

وی با بیان خاطره‌ای از عملیات بیت‌المقدس افزود: رمز پیروزی ما در جنگ نابرابر اتحاد مردم، رزمندگان، دولت و رهبری بود و مقاومت، ایثار و فداکاری در هر زمان عزت می‌آفریند. امروز هم استکبار دست از سر ما بر نخواهد برداشت و تنها راه نجات مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار و زورگویان دنیاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد گفت:  به برکت خون شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اکنون جبهه مقاومت در یمن، سوریه، عراق، ایران، افغانستان، پاکستان و دیگر کشورهای اسلامی سیلی محکمی به استکبار جهانی و ایادی آنها زده و رفتارهای جنون‌آمیز سران غرب و دست‌نشاندگان آنها در منطقه حاکی از همین ضربه است.

یکی از فرمانده‌هان سپاه قدس هم در ادامه با بیان چگونگی آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس گفت:‌ صدام ملعون به خاطر اینکه اعراب را برای جنگ با ایران همراه کند و از آنها کمک تسلیحاتی و نیروی انسانی بگیرد، اعراب را تهدید کرده بود که اگر با ایران جنگ نکنیم، قطعاً همه مناطق اعراب را تصرف و شماها را به زور شیعه خواهد کرد.

سردار سیدحیدر موسوی افزود: اعراب منطقه نیروی نظامی، متخصص و تجهیزات ارسال کردند و کشورهایی که امکانات نداشتند حتی در مجامع بین‌المللی ساکت ماندند تا صدام تشویق شود و با قدرت بیشتری در این جنگ نابرابر حمله کند. دشمن که امید داشت یک هفته بعد از جنگ به تهران برسد همین جوانان ما بودند که با دستان خالی با دشمن تا دندان مسلح جنگیدند و آنها را تا مرز عقب راندند.

وی درباره صلح با صدام اظهار کرد: دانشگاه‌ها بهترین جا برای این سؤال است که جوانان ما مطرح کنند که چرا زمانی که صدام در مرحله اول عقب‌نشینی کرد، صلح نکردیم. اینجا من عرض می‌کنم که اولاً هنوز سایت‌های موشکی عراق فعال بود و به خاک کشور ما حمله موشکی انجام می‌داد، دوماً زمانی که عراق عقب‌نشینی کرد کشورهایی که برای صلح پیش‌قدم شدند، هیچ‌کدام نه به‌صورت شفاهی و نه به‌صورت کتبی اعلام نکردند که صدام متجاوز بوده و باید غرامت جنگی بپردازد.

 

این فرماند سپاه قدس مطرح کرد: صدام می‌خواست با این کار تجدیدقوا کند و حمله گسترده‌تری انجام دهد همان کاری که عربستان با یمن انجام داد؛ ولی چشم فتنه را جوانان ما با هدایت رهبری مقتدر کور کردند و پیش‌بینی که امام کرده بود صدام بعد از شکست از ایران گریبان اعراب را گرفت و به کویت حمله کرد.

 

به گزارش آنا، در پایان این مراسم با رونمایی از کتاب خاطرات قهرمانان دهه ۶۰ با نام «رد پا» که به همت استاد بسیجی جعفر فلاح‌نژاد از استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد نوشته شده بود، توسط فرماندار و مسئولان این واحد دانشگاهی رونمایی و از فعالان جهادی بسیج دانشجویی واحد دانشگاهی قدردانی شد.


( ۴ )