سخنرانی عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد در نشست زیبایی‌های معماری سنتی ایران و ترکیه

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۲ کد : ۱۳۶۹ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۳۹۳
عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد با دعوت دانشگاه پلی‌تکنیک اسکی شهیر ترکیه به‌عنوان سخنران در نشست علمی-فرهنگی زیبایی‌های معماری سنتی ایران و ترکیه به‌صورت برخط حضور یافت.
سخنرانی عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد در نشست زیبایی‌های معماری سنتی ایران و ترکیه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از هشتگرد به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معمار شهیر ترک (معمار سینان) و روز معمار در کشور ترکیه، دانشکده معماری و طراحی دانشگاه پلی تکنیک اسکی شهیر ترکیه اقدام به برگزاری نشست تخصصی معماری در این دانشکده کرد.

جواد ایرجی عضو هیئت‌علمی تمام‌وقت گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد و بورهان شیرین معمار و رئیس دفتر استانبول هولدینگ بزرگ معماری اچ پی پی در این نشست که با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از علاقه‌مندان این حوزه برگزار شد، سخنرانی کردند.

زیبایی‌های معماری سنتی ایران و ترکیه و تقابل و تعامل سنت و مدرنیته در معماری از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

این سمینار که ماه گذشته قرار بر برگزاری آن به صورت حضوری بود، به‌دلیل شیوع جهانی کرونا به صورت آنلاین و از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد.

علاقه‌مندی دانشجویان و استادان ترکیه به فرهنگ و معماری اصیل ایرانی و برگزاری جلسه پرسش و پاسخ در رابطه با معماری سنتی ایران بعد از اتمام جلسه، از نکات قابل اهمیت در این نشست علمی-فرهنگی بود.

زبان برگزاری این سمینار ترکی استانبولی و مدت زمان آن نیز دو ساعت و ۳۰ دقیقه بود.

جواد ایرجی عضو هیئت تمام وقت گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد بوده پیش از این علاوه بر دانشگاه مذکور در کشورهایی نظیر ایتالیا، آلمان، هلند، اتریش، چین و مالزی به عنوان سخنران در حوزه معرفی معماری سنتی ایران حضور داشته است.

کلید واژه ها: دکتر ایرجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد


( ۲ )