تازه‌های نشر دانشگاه آزاد اسلامی؛ ۳ کتاب تخصصی معماری تألیف و منتشر شد

۱۵ آذر ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۱ کد : ۱۵۶۰ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۲۰۷
۳ کتاب تخصصی معماری توسط عضو هیئت علمی گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد تألیف و منتشر شد.
تازه‌های نشر دانشگاه آزاد اسلامی؛ ۳ کتاب تخصصی معماری تألیف و منتشر شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از هشتگرد، جواد ایرجی پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد سال جاری سه کتاب تخصصی در حوزه معماری تألیف و منتشر کرده است.

«معنا در معماری معاصر ایران بعد از انقلاب اسلامی» عنوان کتاب تألیفی مشترک جواد ایرجی و ویدا نوروز‌برازجانی عضو هیئت علمی گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی بوده که با توجه به اهمیت معماری معاصر کشور بعد از انقلاب اسلامی، معناشناسی و مبحث هویت از موارد مورد مطالعه در این کتاب است. جستجوی معنا و جایگاه آن در معماری، دغدغه‌ای بوده که این کتاب سعی بر مطالعه و بررسی و ارائه آن دارد.

این امر را می‌توان در گونه‌های مستقیم(شکلی و فرمال)، غیرمستقیم(عملکردی و مفهومی) و ترکیبی جستجو کرد. با توجه به سابقه طولانی حوزه پژوهشی آن در ایران و تمایل معماران معاصر به استفاده از معنا، اصل و هویت پیشین در قالبی نو در طرح‌های خویش، مشخص شدن معیارهای سنجش معنا و ارائه راهکارهایی کیفی که بتواند کمکی بر روند طراحی معماری در این زمینه کند، ضروری به نظر می‌رسد.

برای تفکیک و بالابردن میزان دقت پژوهش و نیز با توجه به سابقه مطالعه و پژوهش محقق در حوزه معماری معاصر ایران و تمایل به این مقوله در معماری چند دهه اخیر و مطالعه نکردن آن در بازه زمانی ۱۳۹۹-۱۳۵۸، نمونه موردی این پژوهش، معماری معاصر کشور ایران در بازه زمانی سال‌های ۱۳۹۹-۱۳۵۸ انتخاب و توسط انتشارات تخصصی دانشگاه هنر و معماری پارس در ۲۳۷ صفحه منتشر  شده است.

کلید واژه ها: دکتر ایرجی استاد دانشگاه واحد هشتگرد روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد